1.Ürüne Genel Bakış:
GD290 serisi, InverterTech'in yeni nesil yüksek performanslı evrensel vektör frekans dönüştürücüsüdür. Kompakt kitap benzeri bir tasarıma sahiptir, V/F, SVC (sensörsüz vektör) ve FVC (sensör tabanlı vektör) kontrolünü destekler, 0,75kW ile 500kW arasındaki motorlarla uyumludur ve 380–480V'luk geniş bir voltaj giriş aralığına sahiptir. Yüksek hassasiyeti, yüksek güvenilirliği ve yüksek maliyet etkinliğini vurgular ve endüstriyel hız kontrol senaryolarının çoğu için uygundur.
2.Ürün Avantajları:
A. Olağanüstü kontrol performansı: SVC modunda, 0,5Hz'de %150 aşırı yük torku çıkışı sağlayarak güçlü ve duyarlı performans sağlar; Servo ile karşılaştırılabilir kontrol doğruluğu ile enkoder kapalı döngü kontrolünü destekler.
B. Kararlı ve dayanıklı: Dahili C3 filtre + DC reaktörü; kalınlaştırılmış üç geçirmez devre kartı (toza/neme/korozyona dayanıklı); CE/RoHS sertifikası, zorlu çalışma koşullarına uygundur.
Enerji tasarrufu ve verimli: ECO enerji tasarrufu algoritması + akıllı uyku modu, fanlar ve pompalar için tipik olarak %20 - %40 enerji tasarrufu.
C. Kullanımı kolay ve esnek: LCD klavye; 24V güvenlik hata ayıklaması; dahili frenleme ünitesi (≤110kW); Modbus/Profinet/CANopen iletişimini destekler.
D. Kompakt ve yerden tasarruf sağlayan: Kitap şeklindeki tasarım, duvara montajı / ray kurulumunu destekler, kompakt dolap düzenine uygundur.
3.Teknik Özellikler(GD290-1R5G/2R2P-4)
| Parametreler | Şartname |
|---|---|
| Modeli | GD290-1R5G/2R2P-4 |
| Güç | Ağır yük: 1,5kW / Hafif yük: 2,2kW |
| Giriş voltajı | 380–480V AC, üç fazlı |
| Çıkış frekansı | 0–400Hz |
| Kontrol modu | V/F,SVC,FVC |
| Aşırı yük kapasitesi | Ağır yük: 60 saniye boyunca %150; Hafif yük: 60 saniye için %120 |
| İletişim | Modbus RTU, isteğe bağlı Profinet/DP/CANopen |
| Koruma | IP20, üç korumalı devre kartı |
| Kurulum | Duvara montaj / Raya monte |