| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Part No | MVI56E-MCM |
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Safetyfeatures | Watchdog Timer, Fault Diagnostics |
| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Part No | MVI56E-MCM |
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Safetyfeatures | Watchdog Timer, Fault Diagnostics |
| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Part No | MVI56E-MCM |
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Displaytype | LCD Or LED Indicators |
| Powersupply | 24V DC Or 110/220V AC |
| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Part No | MVI56E-MCM |
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Safetyfeatures | Watchdog Timer, Fault Diagnostics |
| Delivery Time | 5-7 days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 10000pcs |
| Model Number | ctrlX CORE X3 |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Managementinterface | Web GUI, SNMP, CLI |
| Ambient Temperature | -35°C To 55°C |
| Responsetime | Less Than 10 Ms |
| Networkinterface | 10/100/1000 Mbps Ethernet Ports |
| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Part No | MVI56E-MCM |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Safetyfeatures | Watchdog Timer, Fault Diagnostics |
| Displaytype | LCD Or LED Indicators |
| InputType | Digital And Analog Inputs |
|---|---|
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Responsetime | Less Than 10 Ms |
| PowerSupply | 24V DC Or 120/230V AC |
| Displayinterface | Optional LCD Or LED Indicators |
| OutputType | Digital And Analog Outputs |
|---|---|
| Application | Industrial Automation, Process Control, Machinery Control |
| Weight | 0.68 KG |
| Output Typt | Relay |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Mounting_Type | DIN Rail |
|---|---|
| Part No | MVI56E-MCM |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Safetyfeatures | Watchdog Timer, Fault Diagnostics |
| Displaytype | LCD Or LED Indicators |