| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Outputfrequency | 0 To 400 Hz Or Higher |
|---|---|
| Powerrating | 0.5 KW To Several MW |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Color | Black,Grey,White |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
|---|---|
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Protectionrating | IP65, IP67, IP68 |
| Harmonic Distortion | < 5% |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-1R5G-4 |
| Power | 1.5KW |
| Voltage | Three-phase 380V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter, Constant Torque |
| Ambient Operating Temperature | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Outputfrequencyrange | 0 To 400 Hz |
| Compliancestandards | IEC 61131, ISO 9001 |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Altitude | Up To 1000 Meters Without Derating |
| Soft Stop Time | 0.1 To 60 Seconds |
|---|---|
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
| Expandability | Modular With Expansion Modules |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-0R7G-4 |
| Power | 0.75KW |
| Voltage | Three-phase 380V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter, Constant Torque |
| Power Range | 0.5 KW To 500 KW |
|---|---|
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
| Output Type | Triple,Multiple |
| Igbt | Infineon,Renesas |
| Color | Normal |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-2R2G-S2 |
| Power | 2.2KW |
| Voltage | Single-phase 220V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter, Constant Torque |