| Output Points | 20 |
|---|---|
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Structured Text |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Power | 2 |
| Starting Torque | Up To 150% At 0.5 Hz (VFD) |
|---|---|
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, Serial |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
| Harmonic Distortion | < 5% |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD270-030-4 |
| Power | 30KW |
| Voltage | Three-phase 380V |
| Type | Specialized Frequency Converter For Fans And Pumps |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
|---|---|
| Condition | New Original With Sealed |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Output Frequency | 0-400 Hz |