ΟA06B-0061-B006είναι ένας σερβοκινητήρας AC υψηλής απόδοσης από τη FANUCΣειρά Beta iS. Αναγνωρίζεται συγκεκριμένα ως τοβiS 2/4000μοντέλο, σχεδιασμένο για ακριβή έλεγχο κίνησης και υψηλή αξιοπιστία σε απαιτητικές εφαρμογές βιομηχανικού αυτοματισμού, συμπεριλαμβανομένων εργαλειομηχανών CNC και ρομποτικής.
| Προσδιορισμός | Λεπτομέρεια |
|---|---|
| Μάρκα | FANUC |
| Αριθμός μοντέλου | A06B-0061-B006 |
| Σειρά | Beta iS (βiS) |
| Τύπος μοντέλου | βiS 2/4000 |
| Ονομαστική έξοδος | 0,3 kW |
| Ονομαστική τάση | 200-240V |
| Ονομαστική ροπή | 1 Nm |
| Μέγ. Ροπή | 3 Nm |
| Ωριαία ταχύτητα | 3000 σ.α.λ |
| Μέγ. Ταχύτητα | 4000 σ.α.λ |
| Κωδικοποιητής | Απόλυτος Κωδικοποιητής |
| Τύπος άξονα | Κωνικός άξονας (TAP) |
| Φρένο | Χωρίς φρένο |
| Κατηγορία μόνωσης | φά |
| Κατηγορία Προστασίας | IP65 (σώμα κινητήρα εκτός από το άκρο του άξονα και τη φίσα) |
Λάβετε υπόψη ότι αυτός ο κινητήρας κάνειδενσυνοδεύονται από ενσωματωμένο φρένο, όπως υποδεικνύεται από το επίθημα "-B006" στον αριθμό μοντέλου. Εάν απαιτείται φρένο για την εφαρμογή σας, θα ήταν απαραίτητο ένα διαφορετικό μοντέλο, όπως ένα από τη σειρά A06B-2061 (βiS 2/4000-B).