1.Επισκόπηση του προϊόντος:
Ο τριφασικός μετατροπέας συχνοτήτων βακτηρίου υψηλής απόδοσης 380V της σειράς GD290 διαθέτει χωρητικότητα βαρέος φορτίου 3kW και χωρητικότητα ελαφρού φορτίου 4kW.σε μορφή βιβλίου και ενσωματώνει πολλαπλές λειτουργίες ελέγχου ταχύτηταςΛειτουργεί ομαλά, είναι εύκολο να διορθωθεί, είναι κατάλληλο για μεσαία και μεγάλη ισχύ, καθώς και για τη ρύθμιση της ταχύτητας μικρών και μεσαίων κινητήρων, μπορεί να εγκατασταθεί συμπαγής σε ντουλάπια,έχει ισχυρή ευελιξία, και είναι το προτιμώμενο μοντέλο για τη βιομηχανική συμβατική ρύθμιση ταχύτητας.
2.Πλεονεκτήματα του προϊόντος:
α. Χαμηλής συχνότητας με υψηλή ροπή, με επαρκή ισχύ εκκίνησης και ισχυρή ικανότητα οδήγησης φορτίου.
β. Σχεδιασμός πίνακας κυκλωμάτων τριών διαστάσεων, αδιάβροχο προς σκόνη, αδιάβροχο προς υγρασία, ανθεκτικό σε κρούσματα, με ισχυρή προσαρμοστικότητα στις συνθήκες εργασίας.
γ. Ενσωματωμένη λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας, η οποία μειώνει σημαντικά την κατανάλωση ενέργειας για τον ανεμιστήρα και τον εξοπλισμό αντλίας.
δ. Πίνακας χειρισμού LCD υψηλής ευκρίνειας, απλή ρύθμιση παραμέτρων, σαφής ένδειξη σφάλματος.
στ. Τυπική βιομηχανική διεπαφή επικοινωνίας, εύκολη σύνδεση με συστήματα ελέγχου αυτοματισμού.
Υποστηρίζει τοποθέτηση στο τοίχωμα και εγκατάσταση σιδηροδρόμου, εξοικονομώντας χώρο εγκατάστασης του ντουλαπιού.
ζ. Εισαγωγή μεγάλης τάσης, σταθερή λειτουργία υπό συνθήκες διακυμάνσεων του δικτύου.
η. Ενσωματωμένες πλήρεις λειτουργίες προστασίας, προστασίας από υπερφόρτωση, υπερστροφή και υποστροφή.
3.Τεχνικές προδιαγραφές(GD290-003G/004P-4)
| Παράμετροι | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Σχήμα | GD290-003G/004P-4 |
| Δύναμη | Βαρύ φορτίο: 3,0 kW / ελαφρύ φορτίο: 4,0 kW |
| Τεχνική ένταση | Τριφογενής εναλλασσόμενος 380V - 480V 50/60Hz |
| Συχνότητα εξόδου | 0 ∆ 400 Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος V/F, έλεγχος φορέα χωρίς αισθητήρα |
| Δυνατότητα υπερφόρτωσης | Βαρύ φορτίο: 150% για 60s; Ελαφρύ φορτίο: 120% για 60s |
| Επικοινωνία | Modbus RTU |
| Προστασία. | IP20 |
| Μέθοδος ψύξης | Εξαναγκαστική ψύξη με αέρα |