| Productname | Programmable Logic Controller |
|---|---|
| Color | Normal |
| Supply Voltage Type | AC |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Productname | Programmable Logic Controller |
|---|---|
| Color | Normal |
| Supply Voltage Type | AC |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Material | Industrial Grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Compatibility | SCADA Systems, HMI Panels |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Software Interface |
| Productname | Industrial Control Automation |
| Warranty | 1-3 Years Manufacturer Warranty |
| Productname | Programmable Logic Controller |
|---|---|
| Color | Normal |
| Supply Voltage Type | AC |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Part No | MMS 6110 |
|---|---|
| Actual Price | Based On Offer |
| Part Type | Sysmac CPM2A |
| DisplayInterface | Optional LCD Or LED Indicators |
| CommunicationProtocols | Ethernet/IP, Modbus, Profibus, DeviceNet |
| Actual Value | Negotiabled Price |
|---|---|
| Application | Industrial Automation And Control |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Productname | Programmable Logic Controller |
| Memory_Capacity | 50 KB |
| Inputtype | Digital, Analog |
|---|---|
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Material | Industrial Grade Plastic And Metal |
| Actual Price | Based On Offer |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
| Communicationprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, OPC UA |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Category | Automation & Control Systems |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
|---|---|
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, Serial |
| Responsetime | Less Than 1 Ms |
| Outputtype | Digital And Analog Outputs |
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Productname | Programmable Logic Controller |
|---|---|
| Color | Normal |
| Supply Voltage Type | AC |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Number_of_Outputs | 10 |