| Protectionrating | IP20 To IP65 |
|---|---|
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Numberofinputs | 16 Digital Inputs |
| Industry | Manufacturing |
| Certifications | CE, UL, RoHS |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, RS-485 |
| Compliancestandards | CE, UL, RoHS |
| Application | Pumps, Fans, Compressors, Conveyors |
|---|---|
| Protectionrating | IP54 / IP55 / IP65 |
| Voltage | 220V, 380V, 440V, 660V |
| Phase | Three-phase |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Packaging Details | PIECES |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | ABB |
| Application | Manufacturing And Process Control |
|---|---|
| Inputvoltagerange | 100V To 240V AC |
| Output Voltage | 24V DC |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Application | Pumps, Fans, Compressors, Conveyors |
|---|---|
| Protectionrating | IP54 / IP55 / IP65 |
| Voltage | 220V, 380V, 440V, 660V |
| Phase | Three-phase |
| Frequency | 50 Hz / 60 Hz |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |