| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-1R5G-S2 |
| Power | 1.5KW |
| Voltage | Single-phase 220V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter, Constant Torque |
| Brand | Inovance |
|---|---|
| Model | MD500T3.7GB |
| Power | 3.7kW |
| Voltage | Three-phase 380V (380 - 480V) |
| Type | General-purpose High-performance Vector Frequency Converter (constant Torque G Type) |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
|---|---|
| Numberofoutputs | 16 Digital Outputs |
| Model | S7-1200 |
| Category | Automation Systems |
| Display Type | LED Or LCD |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Power Rating | 0.5 KW To 500 KW |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Storage Temperature Range | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Display Type | LCD Or LED |
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Harmonic Mitigation | Built-in Reactor Or Filter Options |
| Safety Features | Overcurrent, Overvoltage, Undervoltage, Short Circuit Protection |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-2R2G-4 |
| Power | 2.2KW |
| Voltage | Three-phase 380V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter (constant Torque) |
| Industry | Manufacturing |
|---|---|
| Input Voltage | 200-480V AC |
| Integration | SCADA, MES Systems |
| Humidity | 0-95% Non-condensing |
| Harmonic Mitigation | Built-in DC Choke Or External Filter |
| Brand | Inovance |
|---|---|
| Model | MD500T 2.2GB |
| Power | 2.2kW |
| Type | General-purpose High-performance Vector Frequency Converter (constant Torque G Type) |
| Output Current | 5.3A |
| Brand | INVT |
|---|---|
| Model | GD20-0R4G-S2 |
| Power | 0.4KW |
| Voltage | Single-phase 220V |
| Type | General-purpose Vector Frequency Converter |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
|---|---|
| Expandability | Modular With Expansion Modules |
| Harmonic Distortion | <5% |
| Frequency Range | 0 To 400 Hz |
| Expansioncapability | Modular Expansion Supported |