I. Przegląd produktu
GD270-055-4 to inwerter serii Goodrive270, przeznaczony do przekształcania częstotliwości wentylatorów i pomp.Jest specjalnie zaprojektowany w celu optymalizacji napędu wentylatorów i pomp, integruje funkcje specyficzne dla danej branży, równoważy wydajność, oszczędności energii, stabilność i niezawodność i jest szeroko stosowany w scenariuszach renowacji energooszczędnych w przemyśle i w samorządach.
II. Zalety produktu
✅ Wysoka wydajność i oszczędność energii: wyposażony w algorytm oszczędności energii ECO, automatycznie optymalizuje wydajność w warunkach niskiego obciążenia; obsługuje silnik synchroniczny z magnetem stałym (PMSM),z ogólnym wskaźnikiem oszczędności energii 20%-40%; funkcja snu/budzenia, automatyczne zatrzymanie pracy przy niskim obciążeniu w nocy w celu zmniejszenia zużycia energii.
✅ Specjalne funkcje, gotowe do użytku: Wbudowane funkcje wentylatorów / pomp / HVAC (PID), sterowanie wielopompami (do 8 pomp), bagerowanie, miękkie napełnianie rur wodnych, sterowanie poziomem płynu itp.,obniża koszty utrzymania.
✅ Stabilny i trwały, odpowiedni do trudnych warunków: konstrukcja o szerokim napięciu 380-480V, odporna na wahania sieci ±15%; niezależny kanał powietrza + trójprzewodowa powłoka farby, odporna na kurz, wilgoć,i odporne na ciepło; wyposażony w specjalną ochronę przed mrozem, kondensacją, wyciekami i ogniem; poziom ochrony IP20, zgodny z normami środowiskowymi 3C3/3S3.
✅ Elastyczna rozbudowa, łatwa integracja: opcjonalny wbudowany reaktor DC / wyjściowy do tłumienia harmonii; obsługuje autobusy Profibus-DP, Profinet, CANopen, Modbus-TCP; konstrukcja podwójnej szczeliny do kart,elastyczna rozszerzanie I/O; kompaktowy kształt książki, łatwa montaż w szafce.
III. Specyfikacje techniczne
| parametry | Specyfikacja |
|---|---|
| Numer modelu | GD270‐055‐4 |
| Moc nominalna | 55 kW (75 KM) |
| Napięcie wejściowe | Trójfazowe 380-440V prądu przenośnego (±15%) |
| Częstotliwość wejścia | 63 Hz ((47-50/60 Hz) |
| Narysowany prąd wyjściowy | 115A |
| Częstotliwość wyjścia | 00,1-400 Hz |
| Tryb sterowania | V/F, sterowanie wektorowe bez czujników (SVC) |
| Rodzaj silnika | Silnik asynchroniczny, silnik synchroniczny z magnetem stałym |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Interfejs komunikacji | RS485 (modbus), Profinet/Profibus-DP/CANopen (nieobowiązkowe) |
| Temperatura otoczenia | -10°C~+40°C (bez zmniejszenia pojemności) |