| Part Number | A06B-6134-H303#A |
|---|---|
| Product Type | Spindle Amplifier / βi SVPM3-15i, Type A |
| Input Voltage | 200–240 VAC, 50/60 Hz, 3-Phase |
| Rated Input Current | 63 A |
| Max Output Voltage | 240 VAC |
| Rated Output Current | 63 A (Main) / 13 A per axis (L/M/N) |
| Number of Axes | 3 Axes (Triple Channel) |
| Spindle Motor Support | Up to 15 kW (e.g., aiL15/6000) |
| Operating Temperature | 0°C to 55°C |
| Humidity | 90% RH or less (non-condensing) |
| Weight | Approx. 10–12 kg (22–27 lbs) |
| Country of Origin | Japan |
| Manual Reference | B-65322 |