| Specification | Details |
|---|---|
| Product Type | βi Series Servo Amplifier (Model BSVM1-20i) |
| Part Number | A06B-6130-H002 |
| Rated Input Voltage | 200-240 VAC, 50/60 Hz |
| Input Phases | 3-Phase or 1-Phase |
| Input Current | 8.0 A (at 200 V) |
| Rated Output Voltage | 240 VAC |
| Rated Output Current | 6.8 A |
| Communication Interface | Fiber Optic / FSSB (FANUC Serial Servo Bus) |
| Ambient Temp. (Operation) | 0°C to 55°C |
| Ambient Temp. (Storage) | -20°C to 60°C |
| Humidity | 90% RH or less (non-condensing) |
| Vibration Tolerance | Below 0.5G |
| Weight | Approx. 4.08 kg (9.0 lbs) |