Ι. Σύνοψη του προϊόντος
Ο μετατροπέας GD270-250-4 είναι μετατροπέας υψηλής ισχύος ειδικά σχεδιασμένος για ανεμιστήρες και αντλίες της σειράς Goodrive270 της Inveyent.με ισχύ 250 kW (έως 280 kW για βαριά φορτία)Είναι βελτιστοποιημένο για το τετραγωνικό φορτίο των ανεμιστήρων/πυροσβεστών, συμβατό με τους ασυνήθεις και τους συγχρονισμένους κινητήρες μόνιμων μαγνητών και διαθέτει ενσωματωμένη λογική ελέγχου ειδική για τον κλάδο.Χαρακτηρίζεται κυρίως από την υψηλή απόδοση, εξοικονόμηση ενέργειας, υψηλή αξιοπιστία και ευκολία συντήρησης.και άλλα πεδία.
Πλεονεκτήματα του προϊόντος
Τεχνικές προδιαγραφές
| παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Αριθμός μοντέλου | GD270-220-4 380V/220KW |
| Κατηγορία ισχύος | 250 kW ((335HP) |
| Τεχνική ένταση | Τρι φάση 380-440V AC (± 15%) |
| Συχνότητα εισόδου | 50/60Hz ((47-63Hz) |
| Διορισμένο ρεύμα εξόδου | 460A |
| Συχνότητα εξόδου | 0.1-400Hz |
| Τρόπος ελέγχου | Ε/Φ, Χωρίς αισθητήρες έλεγχο διανυσμάτων (SVC) |
| Τύπος κινητήρα | Ασύγχρονος κινητήρας, μόνιμος μαγνήτης συγχρονισμένος κινητήρας |
| Βαθμός προστασίας | IP00 (προαιρετικά IP20) |
| Διασύνδεση επικοινωνίας | RS485 ((Modbus), Profinet/Profibus-DP/CANopen ((Διαφορετικό) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -10°C~+40°C(Χωρίς μείωση της χωρητικότητας) Μέγιστος 50°C (μείωση της χωρητικότητας) |