| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Mountingtype | Foot-mounted, Flange-mounted |
| Output Typt | Relay |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Item No | MKD041B-144-KG1-KN |
|---|---|
| Shaft End Specifications | With Keyway |
| Vibration Level | V15 |
| Rotation Angle | 360° |
| Colour | Silvery |
| Use | Industrial |
|---|---|
| Ac Voltage | 208-230 / 240 V |
| Line Length | 20cm |
| Model | E3Z-D62 |
| Keywords | Mounting Bracket |
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Integration | SCADA, MES Systems |
| Protectionrating | IP65 |
|---|---|
| Output Typt | Relay |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Remote Monitoring |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Integration | SCADA, MES Systems |