| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Inputvoltage | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Programminglanguages | Ladder Logic, Function Block Diagram, Structured Text |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Outputvoltage | 24V DC |
| Mounting Type | DIN Rail / Panel Mount |
| Category | Automation |
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Output Points | 24 Points. |
|---|---|
| Productname | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Model | CP1L-M40DR-A |
| Expandability | Supports Expansion Modules For Additional I/O Or Communication |
| Function | Industrial Digital Computer Used For Automation Of Electromechanical Processes |
| Productname | Programmable Logic Controller |
|---|---|
| Color | Normal |
| Supply Voltage Type | AC |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Number_of_Outputs | 10 |