| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
|---|---|
| Productname | Industrial Control Automation |
| Output Points | 16DO |
| Part No | 200-595-072-122 VM600 CPUM |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Dimensions | 90 X 100 X 75 Mm |
|---|---|
| Output Typt | Relay |
| Point | 14 (8DI+6DO) |
| Condition | New Original With Sealed |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Output Method | Transistor |
|---|---|
| Actual Price | Based On Offer |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Supply Voltage Type | AC |
| Manufacturer | Siemens |
| Powersupply | 24V DC / 110-240V AC |
|---|---|
| Communication Protocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Protection | I |
| Warranty | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Type | Automation System |
|---|---|
| Category | Automation |
| Point | 14 (8DI+6DO) |
| Power | 2 |
| Numberofinputs | 16 To 64 |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Display Type | LCD Or LED |
| Maximum Speed | 6000 RPM |
|---|---|
| High Torque | Small Stepper Motor High Torque |
| Sample Order | Welcome |
| Reduction Gear | Gear Box |
| Colour | Customized |
| Inputvoltage | Typically 200-600V AC |
|---|---|
| Outputvoltage | Variable, Up To Input Voltage |
| Function | Controls The Speed And Torque Of Electric Motors By Varying Motor Input Frequency And Voltage |
| Application | Pumps, Fans, Conveyors, HVAC Systems, Machine Tools |
| Protectionfeatures | Overcurrent, Overvoltage, Undervoltage, Short Circuit, Thermal Overload |
| Output Points | 20 |
|---|---|
| Function | Control The Speed And Torque Of Electric Motors By Varying Input Frequency And Voltage |
| Inputvoltage | Typically 200-600V AC |
| Mountingtype | Wall-mounted, Panel-mounted, Floor-standing |
| Powerrating | 0.5 KW To 1000 KW (varies By Model) |