| Communicationinterface | EtherCAT, CANopen, Modbus |
|---|---|
| Protectionrating | IP65 Or Higher |
| Application | Robotics, CNC Machines, Automation |
| Productname | Servo Systems |
| Efficiency | Up To 95% |
| Type | Electromechanical |
|---|---|
| Torquerange | 0.1 Nm To 500 Nm |
| Speedrange | 0 To 6000 RPM |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Feedbackdevice | Encoder/Resolver |
| Dimensions | 100 X 75 X 60 Mm |
|---|---|
| CPU_Speed | 100 MHz |
| Communication_Protocols | Ethernet, Profibus, Modbus |
| Manufacturer | Siemens |
| Output_Type | Relay, Transistor, Analog |
| Dimensions | 100 X 75 X 60 Mm |
|---|---|
| CPU_Speed | 100 MHz |
| Communication_Protocols | Ethernet, Profibus, Modbus |
| Manufacturer | Siemens |
| Output_Type | Relay, Transistor, Analog |