| Inputvoltage | Typically 200-600V AC |
|---|---|
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Enclosure Rating | IP20 To IP54 |
| Overload Capacity | 150% For 60 Seconds |
| Starting Current | Reduced Starting Current (Soft Starter) |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Output Points | 16DO |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Power | 2 |
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Display Type | LCD Or LED |
|---|---|
| Inputvoltage | Typically 200V To 600V AC |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Frequency Range | 0-400 Hz |
| Power | Heavy Load: 15kW / Light Load: 18.5kW |
|---|---|
| Input Voltage | Three-phase AC 380V - 480V 50/60Hz |
| Output Frequency | 0–400Hz |
| Control Mode | V/F, Sensorless Vector (SVC) Overload Capacity |
| Overload Capacity | Heavy Load: 150% For 60s; Light Load: 120% For 60s |
| Overload Capacity | 150% Rated Current For 1 Minute |
|---|---|
| Protection Features | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Thermal Overload |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Soft Stop Time | 0.1 To 60 Seconds |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Output Points | 16DO |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Power | 2 |
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Output Points | 16DO |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Power | 2 |
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Output Points | 16DO |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Power | 2 |
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Output Points | 16DO |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Power | 2 |
| Ip Rating | IP30 To IP67 |
| Inputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Output Points | 16DO |
| Integrationcapability | Compatible With MES, ERP Systems |
| Power | 2 |
| Ip Rating | IP30 To IP67 |