| Bypass Function | Manual/Automatic Bypass Available |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Displaytype | LCD Or LED Display For Status And Parameter Settings |
| Model | CPM2A-60CDR-A |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
| Weight | 0.59 KG |
|---|---|
| Frequency Range | 0 To 400 Hz |
| Protectionfeatures | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Thermal Overload |
| Soft Stop Time | 0.1 To 60 Seconds |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Weight | 0.59 KG |
|---|---|
| Frequency Range | 0 To 400 Hz |
| Protectionfeatures | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Thermal Overload |
| Soft Stop Time | 0.1 To 60 Seconds |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Weight | 0.59 KG |
|---|---|
| Frequency Range | 0 To 400 Hz |
| Protectionfeatures | Overvoltage, Undervoltage, Overcurrent, Short Circuit, Thermal Overload |
| Soft Stop Time | 0.1 To 60 Seconds |
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Inputtype | Digital Input, Analog Input |
|---|---|
| Installationtype | Panel Mount / DIN Rail Mount |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Industry | Manufacturing |
| Inputtype | Digital Input, Analog Input |
|---|---|
| Installationtype | Panel Mount / DIN Rail Mount |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Industry | Manufacturing |
| Inputfrequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Coolingmethod | Air-cooled Or Liquid-cooled |
| Actual Price | Based On Offer |
| Weight | Varies By Model |
| Model | S7-1200 |
| Inputfrequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Coolingmethod | Air-cooled Or Liquid-cooled |
| Actual Price | Based On Offer |
| Weight | Varies By Model |
| Model | S7-1200 |
| Powerrating | 0.5 KW To Several MW |
|---|---|
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Output Voltage | 0-480V AC |
| Soft Stop Time | 0-60 Seconds Adjustable |
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Enclosure |
| Powerrating | 0.5 KW To Several MW |
|---|---|
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Output Voltage | 0-480V AC |
| Soft Stop Time | 0-60 Seconds Adjustable |
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Enclosure |