| Application | Spinning Machine, Conveyer Belt |
|---|---|
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Input_Voltage | 24 V DC |
| Part No | F2-08DA-2 |
| Weight | 0.3 Kg |
| Supply Voltage Type | AC |
|---|---|
| Total Points | 60 Points. |
| Output_Type | Relay, Transistor, Analog |
| Part No | 8273-1011 |
| Input Points | 28 |
| Productname | Programmable Logic Controller |
|---|---|
| Color | Normal |
| Supply Voltage Type | AC |
| Power_Supply | 24 V DC |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Communicationprotocol | Modbus, Ethernet/IP, Profibus |
|---|---|
| Programminglanguage | Ladder Logic, Function Block, Structured Text |
| Outputtype | Digital And Analog Outputs |
| Type | Automation System |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
|---|---|
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Type | Automation System |
| Powersupply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Function Block Diagram, Structured Text |
|---|---|
| Inputtype | Digital, Analog |
| Mountingtype | DIN Rail, Panel Mount |
| Productname | Industrial Control Automation |
| Category | Automation & Control Systems |
| Dimensions | Varies By Model |
|---|---|
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Responsetime | 1 Ms To 10 Ms |
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Safetystandards | IEC 61508, ISO 13849 |
| Control Type | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Type | Automation System |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
|---|---|
| Controltype | Programmable Logic Controller (PLC) |
| Output Points | 16DO |
| Dimensions | Varies By Model |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Structured Text |