| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, RS-485 |
| Compliancestandards | CE, UL, RoHS |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, RS-485 |
| Compliancestandards | CE, UL, RoHS |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
|---|---|
| Manufacturer | Siemens |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet, RS-485 |
| Compliancestandards | CE, UL, RoHS |
| Protectionrating | IP65 |
|---|---|
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Communicationprotocol | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Remote Monitoring |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Communicationprotocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP, OPC UA |
| Integrationcapability | SCADA, HMI, MES Systems |
| Protectionrating | IP20 To IP65 |
| Protectionrating | IP65 |
|---|---|
| Type | Automation System |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Applicationindustry | Manufacturing, Process Control, Robotics |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
|---|---|
| Safetystandardscompliance | IEC 61508, ISO 13849 |
| Model | S7-1200 |
| Integration | SCADA, MES Systems |
| Warrantyperiod | 1 To 3 Years |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
|---|---|
| Power_Consumption | 5 W |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Dimensions | 90 Mm X 100 Mm X 75 Mm |
| Part Type | Sysmac CPM2A |
| Color | Normal |
|---|---|
| Power_Consumption | 5 W |
| Condition | New Original With Sealed |
| Input Points | 36DI |
| Part Type | Sysmac CPM2A |
| Points | 40 (24DI+16DO) |
|---|---|
| Power_Consumption | 5 W |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Dimensions | 90 Mm X 100 Mm X 75 Mm |
| Part Type | Sysmac CPM2A |