I. Przegląd produktu
GD270-160-4 to falownik dużej mocy zaprojektowany specjalnie dla wentylatorów i pomp serii Goodrive270 firmy Inveyent. Pracuje na trójfazowym napięciu 380V, o mocy 160kW. Jest zoptymalizowany pod kątem obciążenia wentylatorów/pomp zgodnie z prawem kwadratowym, kompatybilny zarówno z silnikami asynchronicznymi, jak i silnikami synchronicznymi z magnesami trwałymi, i posiada wbudowaną logikę sterowania specyficzną dla branży. Kładzie nacisk na wysoką wydajność, oszczędność energii, wysoką niezawodność i łatwość konserwacji. Nadaje się do scenariuszy ciągłej pracy o dużej mocy w miejskich systemach zaopatrzenia w wodę i odprowadzaniu wody, HVAC, przemyśle chemicznym, metalurgii, energetyce i innych dziedzinach.
II. Zalety produktu
III. Dane techniczne
| parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Numer modelu | GD270-160-4 380V/160KW |
| Moc znamionowa | 160 kW (215 KM) |
| Napięcie wejściowe | Trójfazowy 380-440 V AC (±15%) |
| Częstotliwość wejściowa | 50/60 Hz (47–63 Hz) |
| Znamionowy prąd wyjściowy | 320A |
| Częstotliwość wyjściowa | 0,1–400 Hz |
| Tryb sterowania | V/F, bezczujnikowe sterowanie wektorowe (SVC) |
| Typ silnika | Silnik asynchroniczny, silnik synchroniczny z magnesem trwałym |
| Stopień ochrony | IP20 |
| Interfejs komunikacyjny | RS485 (Modbus), Profinet/Profibus-DP/CANopen (opcjonalnie) |
| Temperatura otoczenia | ‑10℃~+40℃ (bez zmniejszenia wydajności);Maksymalnie 50℃ (zmniejszenie wydajności) |