| Starting Torque | 150% At 0.5 Hz |
|---|---|
| Input Voltage | 200-480 V AC |
| Overload Capacity | 150% For 1 Minute |
| Dimensions | Varies By Model |
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Delivery Time | 5-8 days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T,Western Union |
| Supply Ability | 10000 |
| Place of Origin | ShangHai |
| Brand Name | Schneider |
| Industry | Manufacturing |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -10°C To 50°C |
| Userinterface | HMI Touchscreen / Software Interface |
| Expansioncapability | Modular Expansion Supported |
| Coolingmethod | Air-cooled Or Liquid-cooled |
| Communication Protocols | Modbus, Profibus, Ethernet/IP |
|---|---|
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Ambient Temperature Range | -10°C To 50°C |
| Cooling Method | Forced Air Cooling (Fan) |
| Shockresistance | 30g, 11ms |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Weight | 500 Grams |
| Memory | 1 |
| Power Supply | 24V DC / 110V AC / 220V AC |
| Type | Automation System |
|---|---|
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Installation | Panel Mount / DIN Rail |
| Dimensions | 200mm X 150mm X 100mm |
| Power | 3kW (Heavy-duty G) / 4kW (Light-load P)) |
|---|---|
| Input | Three-phase 380–480V, 50/60Hz (47–63Hz) |
| Output | 0 - 400Hz, Three-phase 0 - 480V |
| Control Mode | SVC/FVC/V/F |
| Overload Capacity | 1:100(SVC);1:1000(FVC) |
| Actual Price | Based On Offer |
|---|---|
| CPU_Speed | 100 MHz |
| Number_of_Outputs | 10 |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Method | Transistor |
| Output Typt | Relay |
|---|---|
| Supply Voltage Type | AC |
| Operating_Temperature_Range | -20°C To 60°C |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
| Condition | New Original With Sealed |
| Acceleration/Deceleration Time | 0.1 To 6000 Seconds |
|---|---|
| Output Frequency | 0-400 Hz |
| Mounting Type | Wall-mounted Or Panel-mounted |
| Control Method | V/F Control, Vector Control, Sensorless Vector Control |
| Cooling Method | Forced Air Cooling |