| Bypass Function | Manual/Automatic Bypass Available |
|---|---|
| Humidityrange | 5% To 95% Non-condensing |
| Displaytype | LCD Or LED Display For Status And Parameter Settings |
| Model | CPM2A-60CDR-A |
| Mpu Points | 12 (8DI + 4DO) |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Output Typt | Relay |
| Input Voltage | 200-480V AC |
| Outputvoltage | 24V DC |
|---|---|
| Environmentalrating | IP20 To IP65 Depending On Model |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Manufacturer | Siemens |
| Output Typt | Relay |