| Material | Stainless Steel, Plastic, Aluminum |
|---|---|
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Condition | New Original With Sealed |
| Scalability | Modular Expansion Supported |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Material | Stainless Steel, Plastic, Aluminum |
|---|---|
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Condition | New Original With Sealed |
| Scalability | Modular Expansion Supported |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Material | Stainless Steel, Plastic, Aluminum |
|---|---|
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Condition | New Original With Sealed |
| Scalability | Modular Expansion Supported |
| Output Voltage | 0-480 V AC |
| Protection Class | IP65 / IP67 |
|---|---|
| Response Time | Less Than 1 Second |
| Feedback Type | Potentiometer / LVDT / Digital Encoder |
| Supply Air Pressure | 1.4 To 7 Bar (20 To 100 Psi) |
| Material | Aluminum Alloy / Stainless Steel |
| Productname | Valve Positioners |
|---|---|
| Communicationprotocol | HART / FOUNDATION Fieldbus / PROFIBUS |
| Mountingtype | Direct Mount / Remote Mount |
| Inputsignal | 4-20 MA / 0-10 V / HART / Fieldbus |
| Outputsignal | 3-15 Psi / 0.2-1.0 Bar Pneumatic Signal |
| Productname | Valve Positioners |
|---|---|
| Communicationprotocol | HART / FOUNDATION Fieldbus / PROFIBUS |
| Mountingtype | Direct Mount / Remote Mount |
| Inputsignal | 4-20 MA / 0-10 V / HART / Fieldbus |
| Outputsignal | 3-15 Psi / 0.2-1.0 Bar Pneumatic Signal |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |
| Operatingtemperature | -20°C To 70°C |
|---|---|
| Function | Control Valve Actuator Position |
| Responsetime | Less Than 1 Second |
| Supplypressure | 20-30 Psi / 1.4-2.0 Bar |
| Feedbacksignal | Potentiometer / LVDT / Digital Feedback |