| Supply Voltage | 24V DC |
|---|---|
| Width | 22.5 Mm |
| Max Switching Current | 6 A |
| Operating Temperature | -10 To +60°C |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Input Voltage Range | 100-240V AC |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 60°C |
| Weight | 0.5 To 1.5 Kg |
| Supply Voltage | 24 V DC |
| Dimensions | 98 Mm (H) X 22.5 Mm (W) X 120 Mm (D) |
| Safety Outputs | 3 N/O, 1 N/C |
|---|---|
| Operating Voltage | 24 V AC/DC |
| Power Consumption | 3.5 VA (AC) / 2.0 W (DC) |
| Dimensions | 22.5 Mm X 94.0 Mm X 121.0 Mm |
| Ambient Temperature | -35°C To 55°C |
| Programminglanguage | Ladder Logic, Function Block Diagram |
|---|---|
| Category | Automation Systems |
| Operatingvoltage | Up To 36 KV |
| Connectivityoptions | Ethernet, RS-485, Wireless |
| Warranty | 1 To 3 Years |
| Category | Automation Equipment |
|---|---|
| Inputtype | Digital And Analog Inputs |
| Type | Automation System |
| Numberofi/Ochannels | 16 To 128 |
| Material | Industrial Grade Plastic And Metal |
| Softwarecompatibility | Supports SCADA And HMI Software |
|---|---|
| Output Type | Digital And Analog Outputs |
| Numberofoutputchannels | 16 |
| Mountingtype | DIN Rail / Panel Mount |
| Operatingtemperaturerange | -20°C To 60°C |
| Integrationcapability | SCADA, HMI, MES Systems |
|---|---|
| Mounting Type | DIN Rail / Panel Mount |
| Protection | I |
| Warranty | 1 To 3 Years |
| Compliancestandards | CE, UL, RoHS |
| Material | Industrial Grade Plastic And Metal |
|---|---|
| Networkinterface | 10/100/1000 Mbps Ethernet Ports |
| Color | Normal |
| Application | Manufacturing And Process Control |
| Protocolsupport | Ethernet/IP, Modbus TCP, PROFINET |
| Output Points | 20 |
|---|---|
| Material | Industrial-grade Plastic And Metal |
| Operatingtemperature | -20°C To 60°C |
| Output Type | Digital And Analog Outputs |
| Inputvoltagerange | 100-240V AC |
| Power Supply Voltage | 100 – 240VAC. |
|---|---|
| Mountingtype | DIN Rail / Panel Mount |
| Inputvoltagerange | 100-240V AC |
| Actual Value | Negotiabled Price |
| Certifications | CE, UL, RoHS |