| Rated Output Power | 3.3 kW |
|---|---|
| Rated Speed | 1200 RPM |
| Rated Voltage | 191 V AC |
| Rated Frequency | 80 Hz |
| Rated Current | 11 A |
| Phase | 3-Phase |
| Encoder | I64 Pulse Coder |
| Shaft Type | Straight shaft with keyway |
| Cooling Method | Fan-cooled / convection |
| Weight | Approx. 77 lbs (35 kg) |
| Origin | Japan |